دریافت اطلاعات ...
 
روابط عمومی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه
پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱

نامه 1000 استاد دانشگاه و حوزه به رؤساي سه قوه درباره فضاي مجازي+اسامي
 
1000 استاد دانشگاه و حوزه در نامه اي به رؤساي قواي سه گانه، خواستار اهتمام جدي به رفع عقب ماندگي و جلوگيري از آسيب هاي گسترده فضاي مجازي كنوني ايران شدند.
شهداي ايران: هزار نفر از اساتيد دانشگاه و حوزه در نامه اي به رؤساي قواي سه گانه، خواستار اهتمام جدي به رفع عقب ماندگي و جلوگيري از آسيب هاي گسترده فضاي مجازي كنوني ايران شدند. نويسندگان و امضاكنندگان اين نامه، ضمن توجه دادن مسئولان به مطالبات مكرر رهبر معظم انقلاب درباره لزوم حكمراني و سالم سازي عرصه فضاي مجازي، انتظارات خود را در اين زمينه به صورت روشن از هر يك ازسران قوا بويژه رياست محترم جمهور مطرح كردند. در پايان نيز از رسانه هاي رسمي نظام خواسته شده است در راستاي افزايش آگاهي هاي عمومي درباره فضاي مجازي نقش فعال ايفا كنند.

متن كامل نامه

بسم الله الرحمن الرحيم

جناب حجت الاسلام و المسلمين دكتر ابراهيم رئيسي، رئيس محترم جمهوري اسلامي

جناب حجت الاسلام و المسلمين غلامحسين محسني اژه اي، رئيس محترم قوة قضائيه

جناب آقاي دكتر محمدباقر قاليباف، رئيس محترم مجلس شوراي اسلامي

سلام عليكم

همان گونه كه مستحضريد امروزه فضاي مجازي، يكي از مهم ترين زمينه ها و مؤلفه هاي پيشرفت دولت ها و جوامع به شمار مي آيد و كشورهايي كه داراي فناوري بالا و برنامه ريزي مناسب در زمينة فضاي مجازي هستند، از آن به عنوان موتور پيشران در ابعاد و عرصه هاي گوناگون بهره مي برند: اشتغال زايي و خلق فرصت هاي جديد شغلي، توسعة اقتصاد دانش بنيان، افزايش بهره وري در ساية اقتصاد ديجيتال، رشد علمي، ارتقاي نظام اداري و تسهيل امور مردم، تقويت آرامش و امنيت جامعه، استحكام و پويايي نظام سياسي، ترميم شكاف هاي اجتماعي، و تقويت هنجارها و ارزش هاي فرهنگي و عرضه آنها به مردم دنيا، بخشي از ثمرات فضاي مجازي در برخي كشورهاي پيشرفته است.

مع الأسف ايران اسلامي ما ـ كه در حوزه هاي گوناگون علم و فناوري پيشرفت كرده و در برخي زمينه ها به قله هاي دانش دست يافته ـ در عرصة فضاي مجازي، به يك مصرف كننده تبديل شده است، و همين وضعيتْ آسيب هاي جديِ اقتصادي، علمي، امنيتي، سياسي، اجتماعي و فرهنگي در پي آورده است:

سوگمندانه بايد گفت فضاي مجازي كه به عنوان يك فرصت مي توانست با تبديل ايران به قطب فناوري اطلاعات و ارتباطات (فاوا) در منطقه و جهان، فرصت هاي اقتصادي سرشاري پيش روي كشور قرار دهد، آسيب هاي جدي درساليان گذشته براي كشور بوجود آورده است كه تأثيرگذاري در عدم ثبات اقتصادي، يكي از آن موارد به شمار مي رود.

فضاي مجازي مي توانست با برنامه ريزي صحيح، به بستري براي بروز توانمندي هاي جوانان متخصص و نخبة كشور در صنعت فاوا ( ICT ) تبديل شود، و زمينه پيشرفت فزايندة علمي كشور و صدور فناوري به جهان را فراهم آورد؛ اما وابستگي و انفعال در فضاي مجازي ، موجب كاهش رشد علمي در اين حوزه، و سرخوردگي نسبي تحصيل كردگان آن شده است.

ابزاري كه مي توانست براي تقويت امنيت و آرامش جامعه به كار آيد، امروز، عملاً ناامني اجتماعي را به ارمغان آورده است؛ سرقت، كلاه برداري، تهديد، قتل، هتك حيثيت افراد، تجاوز به حريم خصوصي، فروپاشي خانواده و ... بخشي از رهاورد وضعيت اسفبار فضاي مجازي كنوني ايران است.

فضاي مجازي كه مي بايست از جهت سياسي باعث رشد و پويايي و استحكام نظام اسلامي شود، به آسيب پذيري نظام انجاميده است و دشمنان از طريق طرح شايعات و اتهامات گسترده، گردآوري كلان داده (Big Data) و مديريت افكار عمومي بر اساس آن، اهداف خود را پيش برده اند.

فضاي مجازي كه مي توانست با ترميم شكاف هاي اجتماعي و تقويت هويت ملي، در كيفيت زندگي مردم و رفاه جامعه تحول ايجاد كند، به دليل عدم مديريت و بهره برداري صحيح، به يك تهديد جدي براي عناصر هويت اجتماعي ايرانيان تبديل شده است و پيامدهاي سوء آن را از جمله مي توان در تغيير سبك زندگي از ايراني ـ اسلامي به غربي ـ مادي مشاهده كرد.

فضاي مجازي كه قابليت گسترش معنويت و اخلاق، اشاعة انديشةتوحيدي و صدور اسلام ناب را به سراسر عالم دارد، به محل لجن پراكني نسبت به اعتقادات، تضعيف معنويت و ارزش هاي اخلاقي، و زير پاگذاشتن احكام مسلم اسلامي و قوانين صريح كشورمان تبديل شده است؛ در چنين وضعيتي به جاي زمينه سازي براي پاك زيستن مردم به ويژه جوانان و نوجوانان كشور عزيزمان، بستر كاملا مساعدي براي كشانده شدن و سوق دادن آحاد جامعه حتي كودكان به انواع فساد و فحشا فراهم شده است؛ گو آنكه به اجبار مردم را بايد به جهنم برد!

چنان كه اشاره شد، بخش مهمي از آسيب هاي مذكور از آن روست كه امروز فضاي مجازي كشور از عرصه هاي وابسته و عقب مانده است؛ همان گونه كه بسياري از زيرساخت ها و سخت افزارهاي ارتباطي كشور از توليدات خارجي است؛ كنترل و مديريت مهم ترين سرويس هاي ارتباطي و موتورهاي جستجوگر در اختيار مخالفان ايران اسلامي است؛ گسترده ترين شبكه هاي اجتماعي ـ كه بخش مهمي از فضاي مجازي را دربرمي گيردـ غيربومي است، و مديران آن از عوامل صهيونيزم جهاني يا در ارتباط با آنان اند؛ غالب بازي هاي رايانه اي دركشور كه تأثير مهمي در شكل دهي فرهنگ و هويت كودكان و نوجوانان ما دارد، بدست بيگانگان و بلكه مخالفان فرهنگ اسلامي ـ ايراني ساخته مي شوند.

يكي از علل اصلي عقب ماندگي و وابستگي فضاي مجازي در ايران ـ به رغم وجود ظرفيت هاي گسترده و استعدادهاي بالقوه در جهت پيشرفت در اين زمينه ـ تفكر سطحي و ارتجاعي حاكم بر برخي مسئولان امر بوده است كه پيشرفت در حوزة فضاي مجازي را توسعة ظاهري اين فناوري در كشور دانسته، رشد مصرف گرايي و افزايش امكانات فضاي مجازي هرچند در بستر خارجي را نشانة توسعه يافتگي مي پندارد. اين رويكرد به پيشرفت، بازگشت به توسعة وابسته قجري و پهلوي است كه صورت امروزي آن در برخي كشورهاي عربي و توسط بن سلمان ها تداوم يافته است.

اين همه، در حالي است كه مقام معظم رهبري از اوايل توسعة اينترنت با مديريت نظام سلطه، بر لزوم مراقبت و انجام دادن اقدامات لازم در اين زمينه تأكيد فرمودند. معظم له در سال 1390 با تشكيل «شوراي عالي فضاي مجازي»، تلاش براي مديريت فضاي مجازي، بومي سازي سخت افزارها و نرم افزارهاي پركاربرد، بهره گيري حداكثري از فرصت هاي فضاي مجازي و پيشگيري جدي از مخاطرات و آسيب هاي آن را از مسئولان امر مطالبه كردند. كوتاهي و بلكه بي توجهي متوليان و مجريان نسبت به اين مطالبات، باعث شد ايشان در سال هاي اخير، بارها از وضعيت آسيب زا و رهاشدة فضاي مجازي موجود كشور و سلطة دشمنان بر آن، به شدت اظهار نارضايتي نموده، و از كوتاهي مسئولان گلايه كنند. چنان كه مراجع عظام تقليد حوزه قم نيز، ضمن حمايت از پيشرفت كشور در فضاي مجازي، مكررا انتقادها و اعتراض هاي خود را به وضعيت لجام گسيخته فضاي مجازي كنوني كشور بيان كرده اند.

با توجه به آنچه ذكر شد، و با عنايت به مديريت كلان قواي سه گانه توسط چهره هاي معتقد به ارزش هاي اسلامي و آرمان هاي نظام، بسياري از دغدغه مندان و فعالان گفتمان انقلاب اسلامي ـ با علم به اينكه كارهاي به زمين مانده زيادي بويژه در عرصه اقتصادي روي دوش مسئولان سنگيني مي كند ـ اميدوار و متوقع هستند به خواست خداوند و با هماهنگي و عزم و تدبير مسئولان محترم قوا، تحقق حكمراني فضاي مجازي و پيشرفت حقيقي در اين حوزه، جزء امور اولويت دار قرار گيرد و اقدامات لازم و عاجل براي رفع آسيب هاي گسترده و خارج كردن اين فضا از سيطرة دشمن صورت پذيرد. مسلما، نتايج تحقق چنين امري، مي تواند در زمينه اقتصادي نيز از جهت «افزايش بهره وري و ايجاد فرصت هاي جديد از جمله اشتغال آفريني»، «رفع مشكلاتي چون دامن زدن به بي ثباتي اقتصادي» و «پيش گيري از برخي مخاطرات مهم درباره كسب و كارهاي مجازي» تأثيرگذار باشد.

ما امضاكنندگان اين نامه، به طور خاص، از رياست محترم جمهوري اسلامي، جناب حجت الاسلام و المسلمين دكتر رئيسي ـ كه با رويكرد عدالت گرايانه و اقدامات جهادي خود بارقه هاي اميد را در دل هاي ملت شريف ايران روشن كرده اند ـ خواستاريم:

1. مسئولان و مديراني كه در شكل گيري وضعيت اسفبار فعلي فضاي مجازي نقش داشته اند ـ و طبق قانون و تأكيدات حضرتعالي بايد بدليل ترك فعل هايشان محاكمه شوند ـ بركنار گردند و نيروهاي متخصصِ متعهد و دغدغه مند به جاي آنها منصوب شوند؛

2. برنامه ريزي و اقدامات عملي براي تقويت و توسعة سرويس هاي پركاربرد داخلي بويژه شبكه هاي اجتماعي و موتورهاي جستجو، و مزيت بخشي به آنها در برابر نمونه هاي مشابه خارجي در دستور كار دولت قرار گيرد؛

3. تصميمات و پي گيري هاي نتيجه بخش براي الزام شبكه هاي اجتماعي خارجي به «اخذ مجوز فعاليت و تبعيت از قوانين كشور» انجام پذيرد؛ چنان كه برخي كشورهاي ديگر نيز با جديت در اين جهت اقداماتي كرده و توفيقاتي بدست آورده اند؛

4. شوراي عالي فضاي مجازي، به رغم قصورات و تقصيرات، برخي مصوبات مفيد دارد كه متأسفانه توسط دولت قبل اجرا نشده است. تقاضامند است دولت محترم در كوتاه ترين زمان ممكن، اين مصوبات را ـ كه عمل به آنها بخشي از معضلات فضاي مجازي را كاهش مي دهدـ اجرايي كند.

از رياست محترم قوه مقننه، جناب آقاي دكتر قاليباف مصرانه خواهانيم: ضمن توجه به وظيفة نظارتي و مطالبه گري مجلس، در تصويب قانوني جامع و پيشران كه، همچون برخي كشورهاي ديگر ِموفق در اين زمينه، قادر به ايجاد تحول در ابعاد و سطوح گوناگون فضاي مجازي و تحقق حكمراني در اين حوزه مهم باشد تعلل صورت نگيرد و به مسئوليت اين نهاد مهم قانون گذار در دستيابي به فضاي مجازي تراز و شايستة ملت بزرگ ايران اسلامي اهتمام ورزيده شود. مقام معظم رهبري در اولين ديدار با نمايندگان مجلس كنوني، «مديريت فضاي مجازي را» از جمله «مسائل مهم» و «كليدي» و فوري شمرده، از نمايندگان مجلس خواستند اهتمام جدي به اين مسئله داشته باشند. طبعا، در جهت وضع قانون، توجه جامع و دقيق به مطالبات رهبري كه از مهم ترين آنها لزوم قطع سلطة دشمن در فضاي مجازي است، اهميت اساسي دارد. در همين راستا، از نمايندگان محترم خواستاريم تحت تأثير تبليغات و فشارهاي سنگين و گسترده رسانه هاي دشمنان قرار نگيرند. بديهي است دشمن براي حفظ «ديكتاتوري رسانه اي»، تمام تلاش و توان خود را در مخالفت با تدوين قانون در اين زمينه به كار مي برد؛ زيرا مي داند تأثيرگذاريش در عرصه هاي گوناگون، تا حدود زيادي مرهون رهاشدگي و بي ضابطگي فضاي مجازي كنوني است كه بخش عمده اين فضا تحت مديريت كلان آنهاست؛

از رياست محترم قوة قضاييه، جناب حجت الاسلام و المسلمين محسني اژه اي نيز انتظار داريم تا در راستاي احياي حقوق عامه، بدون مسامحه، به وظيفة ذاتي قوة قضائيه در پيشگيري از جرائم مرتبط با فضاي مجازي، برخورد قاطع با موارد تخلف و نقضِ مقررات كشور، و انجام مسئوليت خود در قبال بسترهاي جرم خيز عمل كنند.

ذكر يك نكته پاياني را هم لازم مي دانيم: بي ترديد، آگاهي بخشي و روشنگري دربارة فضاي مجازي، تبيين گفتمان انقلاب اسلامي در اين زمينه و ارائة پاسخ هاي مستدل و مستند به برخي پرسش ها، ابهامات و شبهات، از بايسته هايي است كه متأسفانه مورد كم توجهي، غفلت و تغافل متوليان امر قرار گرفته است. دشمنان نيز از اين خلأ براي تأثيرگذاري بر ذهنيت مردم با هدف حفظ سلطه بر فضاي مجازي، ضربه زدن به ارزش هاي ديني و منافع ملي، و عقب نگاه داشتن كشور در زمينه فضاي مجازي استفاده كرده اند. بر اين اساس، از مسئولان رسانه هاي رسمي نظام جمهوري اسلامي به ويژه صدا و سيما و خبرگزاري هاي مهم خواستاريم در اين عرصة بسيار مهم وارد شوند و در راستاي افزايش آگاهي هاي عمومي، پاسخ به پرسش ها و شبهات، و مطالبه گري مردم از حاكميت دربارة تحقق فضاي مجازي تراز انقلاب اسلامي، نقش فعال ايفا كنند.

مزيد توفيقات حضرات عالي را در انجام وظايفتان در راستاي رفع آسيب ها، ايجاد پيشرفت حقيقي و تحقق حكمراني در حوزة مهم و حياتي فضاي مجازي از خداوند متعال خواهانيم.

اسامي برخي اساتيد

اسامي تعدادي از اساتيد برجسته امضاكننده اين نامه، عبارتند از (به ترتيب الفبا):

1. دكتر ابراهيم برزگر (استادتمام علوم سياسي دانشگاه علامه طباطبايي)،

2. حجت الاسلام دكتر غلامرضا بهروزي لك (استادتمام علوم سياسي دانشگاه باقرالعلوم)،

3. حجت الاسلام دكتر سعيد بهشتي (استادتمام علوم تربيتي دانشگاه علامه طباطبايي)،

4. دكترمحمدحسين بهشتي (استادتمام پژوهشگاه پليمر و پتروشيمي)،

5. دكتر محمود بهمن آبادي (استادتمام فيزيك دانشگاه صنعتي شريف)،

6. دكتر خيرالله پروين (استادتمام حقوق دانشگاه تهران)،

7. حجت الاسلام و المسلمين حسين توفيقي (استاد اديان حوزه علميه قم)،

8. حجت الاسلام و المسلمين عبدالحسين خسروپناه (استادتمام فلسفه و كلام پژوهشگاه فرهنگ و انديشه اسلامي)،

9. دكتر علي رضائيان (چهره ماندگار و استادتمام رشته مديريت دانشگاه شهيد بهشتي)،

10. دكتر حسين شرف الدين (استادتمام جامعه شناسي مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني)،

11. استاد عبدالرسول عبوديت (استادتمام فلسفه اسلامي مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني)،

12. حجت الاسلام و المسلمين محمد فاكر (استادتمام علوم قرآني جامعة المصطفي)،

13. دكتر علي فتحي آشتياني (استادتمام روان شناسي دانشگاه بقية الله)،

14. دكتر اسماعيل كاوسي (استادتمام مديريت فرهنگي دانشگاه آزاد تهران شمال)،

15. دكتر حسين كلانتري خليل آباد (استادتمام معماري و شهرسازي دانشگاه آزاد كرج)،

16. دكتر منوچهر محمدي (استاد علوم سياسي دانشگاه تهران)،

17. دكتر محمد مرداني شهربابك (استادتمام مديريت راهبردي دانشگاه امام حسين)،

18. دكتر رحمت الله مرزوقي (استادتمام مديريت آموزشي دانشگاه شيراز)،

19. دكتر حسن ملكي (استادتمام علوم تربيتي دانشگاه علامه طباطبايي)،

20. حجت الاسلام دكتر رضا مؤدب (استادتمام علوم قرآني دانشگاه قم)،

21. دكتر عزيز نجف پور آقابيگلو (رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد الكترونيكي ـ تهران)،

22. حجت الاسلام دكتر علي نصيري (استادتمام علوم قرآن و حديث)،

23. حجت الاسلام و المسلمين حسن آقا نظري (استادتمام اقتصاد اسلامي پژوهشگاه حوزه و دانشگاه)،

24. حجت الاسلام دكتر محمدجواد نوروزي (استادتمام علوم سياسي مؤسسه آموزشي و پژوهشي امام خميني)،

25. حجت الاسلام و المسلمين سيديدالله يزدان پناه (استاد فلسفه و عرفان حوزه علميه قم).

اسامي كامل امضاكنندگان نامه (به ترتيب الفبا)
رديف

نام

نام خانوادگي

رتبه علمي

استان

1.

ليدا

ابراهيمي

استاديار

فارس

2.

مرتضي

ابراهيمي

دانشيار

اردبيل

3.

محمدرضا

ابراهيمي

استاديار

كرمان

4.

اعظم

ابراهيمي

مربي

سمنان

5.

سيدجواد

ابراهيميان

استاديار

مازندران

6.

رضا

ابراهيمي نسب

مربي

كرمان

7.

رحيم

ابوالحسيني

استاد حوزه

قم

8.

غلامعلي

ابوالفتحي

مدرس دانشگاه

لرستان

9.

جمشيد

ابوالفتحي

استاديار

كرمانشاه

10.

علي

ابوترابي

استاديار

قم

11.

احمد

ابوترابي

دانشيار

قم

12.

مهدي

ابوطالبي

استاديار

قم

13.

پروين

احتشام زاده

دانشيار

خوزستان

14.

غلامرضا

احمدزاده

مدرس دانشگاه

مازندران

15.

معروفعلي

احمدوند

استاديار

آذربايجان شرقي

16.

حسين

احمدي

استاديار

قم

17.

احمد

احمدي

مربي

خوزستان

18.

ابراهيم

احمدي

استاديار

تهران

19.

سيدمهدي

احمدي

استاديار

مازندران

20.

مسعود

احمدي

استاديار

مازندران

21.

حسن

احمدي

استاديار

بوشهر

22.

سيدعبدالرحيم

احمدي

مربي

اصفهان

23.

روح الله

احمدي

دانشيار

تهران

24.

محمدرضا

احمدي ندوشن

استاديار

مركزي

25.

سعيد

احمدي زاده

دانشيار

خراسان جنوبي

26.

مريم

احمدي نژاد

استاديار

تهران

27.

محسن

احمدي اصفهاني

استاد حوزه

قم

28.

محمدرضا

احمدي محمدآبادي

استاديار

قم

29.

علي

احندي

مدرس دانشگاه

زنجان

30.

مجتبي

اخلاقي

دانشيار

يزد

31.

اسد

اديب نيا

استاديار

تهران

32.

حسين

ارجيني

دانشيار

قم

33.

فائزه

ارچنگ

مدرس دانشگاه

هرمزگان

34.

هادي

ارشاد لنگرودي

استاديار

گيلان

35.

علي

ارشد رياحي

مدرس دانشگاه

اصفهان

36.

ابراهيم

اركاني

استاديار

خراسان رضوي

37.

فاطمه

اسبقي

استاد حوزه

تهران

38.

محبوبه

استقامت

استاد حوزه

يزد

39.

عليرضا

اسداللهي

مدرس دانشگاه

ايلام

40.

اسدالله

اسدي

دانشيار

اردبيل

41.

اسماعيل

اسدي بروجني

دانشيار

چهارمحال و بختياري

42.

محمد

اسكندري نوده

استاديار

گيلان

43.

اميد

اسلام پناه

استاديار

كرمانشاه

44.

مهدي

اسلام زاده

استاديار

يزد

45.

عبدالاحد

اسلامي

مدرس دانشگاه

قم

46.

جمال

اسلامي

استاد حوزه

يزد

47.

اسماعيل

اسلامي

استاديار

كرمان

48.

محبوبه

اسماعيل زاده نوقي

مدرس دانشگاه

كرمان

49.

جواد

اسماعيل نژاد

مربي

آذربايجان غربي

50.

احمد

اسماعيلي

استادتمام

خوزستان

51.

مهدي

اسماعيلي صدرآبادي

استاديار

كرمان

52.

رسول

اسماعيلي پور

استاديار

آذربايجان شرقي

53.

امير

اشتري لركي

استاديار

خوزستان

54.

صديقه

اشرف

استاديار

خراسان رضوي

55.

محمدرضا

اشرف

استاديار

سمنان

56.

اميررضا

اشرفي

دانشيار

قم

57.

فاطمه

اشرفي

استاديار

تهران

58.

سيدعلاءالدين

اصطهباناتي

استاد حوزه

قم

59.

يوسف

اصغري

استاديار

كرمان

60.

محمد

اصلاني

استاديار

كرمانشاه

61.

فيروز

اصلاني

دانشيار

تهران

62.

معصومه

اطاقي

دانشيار

ايلام

63.

بهروز

اظهري

استاديار

آذربايجان شرقي

64.

حميدرضا

افتخاري

استاديار

همدان

65.

احمد

افسري

دانشيار

فارس

66.

محمدعلي

افضلي

استاد حوزه

كرمان

67.

طاهره

افضلي

مدرس دانشگاه

كرمان

68.

محمد

اكبرزاده

مدرس دانشگاه

خراسان شمالي

69.

مريم

اكبرزاده

استاديار

كرمان

70.

مجيد

اكبري

استاديار

مركزي

71.

رضا

اكبري

استاديار

تهران

72.

عابدين

اكبري

استاديار

زنجان

73.

صديقه

اكبري

استاديار

كرمان

74.

جواد

اكبري مطلق

استاديار

خراسان جنوبي

75.

محمدحسن

اكبري مطلق

مربي

خراسان جنوبي

76.

محسن

اكراميان

استاديار

اصفهان

77.

محمدتقي

امام دادي

مربي

سيستان و بلوچستان

78.

اعظم السادات

امامي ميبدي

استاديار

البرز

79.

عنايت الله

امامي ميبدي

استاديار

يزد

80.

علي

امامي فر

استاديار

مركزي

81.

عزت

اماني

مدرس دانشگاه

اصفهان

82.

احمد

امدادي

استاديار

قم

83.

مهدي

اميدي

دانشيار

قم

84.

رسول

اميدي

استاديار

ايلام

85.

مصطفي

اميدي بيدگلي

استاديار

اصفهان

86.

سيدمجيد

اميرفخريان

استاديار

تهران

87.

ابراهيم

اميركلايي

مربي

مازندران

88.

اكبر

اميري

استاديار

گيلان

89.

محمدرضا

امين

استاديار

قم

90.

محمدرضا

اميني

مربي

كرمان

91.

محمدتقي

اميني

دانشيار

تهران

92.

زهرا

اميني

استاد حوزه

اصفهان

93.

فاطمه

امينيان

استاد حوزه

تهران

94.

سيدمحسن

اندامي

مدرس دانشگاه

همدان

95.

محمد

انصاريان

مربي

خراسان رضوي

96.

قاسم

انصاري پور

دانشيار

همدان

97.

منيژه

انصاري زاده

مدرس حوزه و دانشگاه

اصفهان

98.

منصور

اوجاقي

دانشيار

زنجان

99.

سيدمجتبي

اوصياء

استاديار

قم

100.

كيفيه

اهوازيان

استاديار

خوزستان

101.

مجتبي

ايراني

مربي

كرمانشاه

102.

صفورا

ايرواني

استاد حوزه

خراسان رضوي

103.

حسين

ايرواني

استاديار

كرمان

104.

سيدسجاد

ايزدهي

استادتمام

قم

105.

سيدداريوش

ايزدي

مدرس دانشگاه

فارس

106.

عظيم

ايزدي

استاديار

آذربايجان شرقي

107.

رضا

ايزدي خالق آبادي

استاد حوزه

قم

108.

محمدمهدي

ايلخاني

استاد حوزه

تهران

109.

مجيد

آبكار اصفهاني

مربي

اصفهان

110.

رباب

آرامي

مربي

تهران

111.

بهروز

آرزو

دانشيار

تهران

112.

حميد

آريان

دانشيار

قم

113.

منصور

آزاد

مربي

هرمزگان

114.

عزيزاله

آزاد

دانشيار

مركزي

115.

رحمت اله

آزاد

استاديار

تهران

116.

محمود

آقاجاني

استاديار

كرمان

117.

فاطمه سادات

آقائي ميبدي

مدرس دانشگاه

يزد

118.

مهرداد

آقايي

دانشيار

اردبيل

119.

محمدرضا

آقچه لو

استاديار

سيستان و بلوچستان

120.

زهرا

آل سعدي

مدرس دانشگاه

كرمان

121.

نصرالله

آموزش

مربي

كهكيلويه و بويراحمد

122.

حميده

آهنكار

استاديار

زنجان

123.

حسينعلي

باباجانزاده

استاديار

مازندران

124.

فرزاد

باباخاني

مدرس دانشگاه

كردستان

125.

مجتبي

بابايي

استاديار

سمنان

126.

فرامرز

بابايي

مربي

تهران

127.

محمدسعيد

باريك بين

استاديار

قزوين

128.

اميررضا

بازرگان

مربي

كرمان

129.

حسين

بازوبندي

استاديار

كرمان

130.

حجت الله

باستي

مربي

اصفهان

131.

اكرم

باغخاني

استاديار

كرمان

132.

صالح

باغخاني پور

استاد

كرمان

133.

سعيد

باغستاني

استاديار

قم

134.

محمدرضا

باقرزاده

استاديار

قم

135.

فريبرز

باقري

دانشيار

تهران

136.

مهدي

باقري

دانشيار

خراسان رضوي

137.

حسين

باقري

استاديار

مازندران

138.

احسان الله

باقري

مدرس دانشگاه

تهران

139.

علي

باقري زاده

استاديار

كرمان

140.

امير

باوفاي طوسي

استاديار

خراسان رضوي

141.

حسين

بخشي

مربي

كرمان

142.

حسين

بخشي شاهرخ آبادي

مربي

كرمان

143.

يدالله

بدخشان

استاديار

كرمان

144.

احمدعلي

بدر

استاديار

خوزستان

145.

مهناز

بدرقاسمي

مدرس دانشگاه

تهران

146.

مجتبي

بذرافشان مقدم

استاديار

خراسان رضوي

147.

منصوره

برادران مظفري

استاديار

قم

148.

محمدحسين

برارجانپور

مربي

گيلان

149.

عسكري

براريان

مربي

مازندران

150.

ارسلان

برازنده

استاديار

كرمان

151.

يحيي

برزگر

استاد حوزه

يزد

152.

مهدي

برزگر

استاد حوزه

قم

153.

ابراهيم

برزگر

استادتمام

تهران

154.

زهرا

البرزي

مدرس دانشگاه

تهران

155.

حسين

بستان

دانشيار

قم

156.

مسلم

بسيج

استاديار

كرمان

157.

احمدرضا

بسيج

استاديار

چهارمحال و بختياري

158.

كيومرث

بشليده

استاد

خوزستان

159.

ابوالقاسم

بشيري

استاديار

قم

160.

سيدمحمدعلي

بصام تبار

استاديار

كرمانشاه

161.

محسن

بكائي

استاديار

تهران

162.

حامد

بلالي

استاد حوزه

اصفهان

163.

حجت

بلوچي

مربي

ايلام

164.

سعيد

بلوچيان

دانشيار

خراسان رضوي

165.

علي همت

بناري

استاديار

قم

166.

سيدقاسم

بني هاشمي

استاديار

تهران

167.

فاطمه

بنيادي

مدرس دانشگاه

بوشهر

168.

آتنا

بهادري

استاديار

تهران

169.

محسن

بهرامي

استاديار

اصفهان

170.

فريدون

بهروان

مربي

خراسان جنوبي

171.

غلامرضا

بهروزي لك

استادتمام

قم

172.

مهين

بهزادي

مدرس دانشگاه

خوزستان

173.

محمدحسين

بهشتي

استادتمام

تهران

174.

سعيد

بهشتي

استادتمام

تهران

175.

محمود

بهمن آبادي

استادتمام

تهران

176.

علي

بهنام فرد

دانشيار

خراسان جنوبي

177.

مرتضي

بيات

استاديار

مركزي

178.

سعيد

بيدار

مربي

گيلان

179.

حميد

بيضائي

دانشيار

سيستان و بلوچستان

180.

مهدي

بيگ محمدي

مربي

زنجان

181.

علي اكبر

بياري

مدرس دانشگاه

قم

182.

آتسا

پارساپور

استاديار

هرمزگان

183.

احمد

پاك نهاد

استاد حوزه

قم

184.

اشرف

پاك نيت

استاد حوزه

اصفهان

185.

روح الله

پرما

مدرس دانشگاه

كرمانشاه

186.

بيژن

پروان

مربي

خراسان شمالي

187.

الياس

پرورش

استاديار

هرمزگان

188.

حسين

پرورش

استاديار

هرمزگان

189.

خيرالله

پروين

استادتمام

تهران

190.

غلام رضا

پرهيزكار

استاديار

قم

191.

حسين

پژوهنده

استاد حوزه

قم

192.

جواد

پناهي

مربي

لرستان

193.

رقيه

پوران

مدرس دانشگاه

تهران

194.

نادر

پورحسيني

حق التريس

لرستان

195.

پدرام

پورشكيبايي

حق التدريس

فارس

196.

حسين

پورشهريار

استاديار

تهران

197.

ابوالفضل

پورعيدي

استاديار

سمنان

198.

وحيد

پوستين دوز

استاد حوزه

اصفهان

199.

محمدمهدي

پيران عقل

مربي

سمنان

200.

حسن

پيريائي

استاديار

لرستان

201.

امان الله

پيشوا

مربي

تهران

202.

مطهره

پيله ور

مربي

يزد

203.

حجت الله

ترابي

استاد حوزه

اصفهان

204.

احسان

تركاشوند

استاديار

همدان

205.

ياسر

تقي پور لاهيجاني

استاديار

كرمان

206.

حسين

توفيقي

استاديار

قم

207.

منصور

توكلي

حوزوي

تهران

208.

طيبه

توكلي حامد

مربي

كرمان

209.

محمد

تولمي

مربي

قم

210.

محمد

تيموري

مدرس دانشگاه

قم

211.

مجتبي

ثقفي نيا

مربي

تهران

212.

شهريار

جابري انصاري

استاديار

كرمان

213.

محمدرضا

جباري

دانشيار

قم

214.

مهسا

جديدالاسلامي

مدرس دانشگاه

خراسان رضوي

215.

محمدحسن

جعفري

استاديار

قم

216.

زهره سادات

جعفري

مدرس دانشگاه

فارس

217.

محمد

جعفري

دانشيار

قم

218.

محمد

جعفري

استاديار

خراسان رضوي

219.

فرج الله

جعفري

مدرس دانشگاه

البرز

220.

علي

جعفري پيكاني

مدرس دانشگاه

قم

221.

وهب

جعفريان

دانشيار

زنجان

222.

محسن

جعفريان

استاديار

چهارمحال و بختياري

223.

حسن

جعفريان دهكردي

مربي

چهارمحال و بختياري

224.

امير

جلالي

استاديار

مركزي

225.

ميثم

جلالي

دانشيار

تهران

226.

امير

جليلي

مربي

اردبيل

227.

زهرا

جليلي

استاديار

تهران

228.

شمس الدين

جمالي نصاري

مربي

ايلام

229.

شهرام

جمالي نصاري

استاديار

ايلام

230.

يوسف

جمشيدبيگي

مربي

ايلام

231.

جواد

جمشيدي

مدرس دانشگاه

ايلام

232.

محمد

جنتي فر

دانشيار

قم

233.

فاطمه

جوادزاده

استاديار

اصفهان

234.

عليرضا

جوادزاده

استاديار

قم

235.

محمدحسن

جوادي

استاديار

آذربايجان غربي

236.

مهدي

جوانمرد

استاديار

تهران

237.

كمال

جوانمرد

استاديار

تهران

238.

احمد

جهان بزرگي

استاديار

تهران

239.

سعيد

جهان تيغ

مربي

سيستان و بلوچستان

240.

عليرضا

جهانديده

استاديار

تهران

241.

كيامرث

جهانگير

استاديار

تهران

242.

علي

حاتمي

استاديار

ايلام

243.

عباس

حاج زين العابديني

استاديار

كرمانشاه

244.

عليرضا

حاج اميني

مدرس دانشگاه

كرمان

245.

رضا

حاج خليلي

استاديار

قم

246.

وحيد

حاجي احمدي

استاد حوزه

يزد

247.

حميد

حاجي اسماعيلي

استاد

يزد

248.

مهتا

حافظي

مربي

لرستان

249.

محمود

حايري

استاديار

يزد

250.

ناهيد

حبيبي

مربي

مركزي

251.

حسين

حبيبي تبار

دانشيار

مركزي

252.

حسين

حجت خواه

استاديار

تهران

253.

علي رضا

حجتي

مدرس دانشگاه

خراسان شمالي

254.

محمدعلي

حججي

استاد حوزه

قم

255.

سيروس

حدادنيا

استاديار

فارس

256.

مهدي

حدادي نژاد

استاديار

مازندران

257.

محمدرضا

حسنايي

استاديار

تهران

258.

محمد

حسن زاده

مدرس دانشگاه

كرمان

259.

جواد

حسن زاده

استاد حوزه

خراسان رضوي

260.

سيدعلي

حسني

دانشيار

قم

261.

فاطمه

حسين آبادي

مربي

سيستان و بلوچستان

262.

محمد

حسين بر

مربي

سيستان و بلوچستان

263.

هادي

حسين خاني

استاديار

قم

264.

محمد

حسين زاده

استاديار

تهران

265.

محمود

حسين زاده خراساني

استاد حوزه

قم

266.

سيدباقر

حسيني

دانشيار

سيستان و بلوچستان

267.

معصومه

حسيني

استاديار

قم

268.

سيدضيا

حسيني

استاديار

كرمان

269.

سيدحمزه

حسيني

استاديار

كرمان

270.

علي

حسيني

مربي

كرمان

271.

سيدعماد

حسيني

استاديار

مازندران

272.

سيدمرتضي

حسيني

استاديار

خراسان جنوبي

273.

سيدمقداد

حسيني

مدرس دانشگاه

گلستان

274.

زهراسادات

حسيني

استاد حوزه

تهران

275.

سيدحسين

حسيني

مربي

گلستان

276.

سميه

حسيني

استاد حوزه

مركزي

277.

سيده اسماء

حسيني

استاديار

تهران

278.

سارا

حسيني

استاديار

فارس

279.

روح الله

حسيني

استاديار

لرستان

280.

محمد

حسيني

دانشيار

كرمان

281.

سيداحد

حسيني

استاد حوزه

قم

282.

سيدحسين

حسيني غفاري

مدرس دانشگاه

گلستان

283.

سيدجواد

حسيني واشان

دانشيار

خراسان جنوبي

284.

سيدمحمود

حسيني نژاد

استاديار

سمنان

285.

سيدمحمدرضا

حسيني نيا

دانشيار

ايلام

286.

محمد

حسين زاده

استادتمام

قم

287.

محمود

حسين زاده خراساني

استاد حوزه

قم

288.

سيدمصطفي

حسيني نسب

استاديار

قم

289.

ابوالحسن

حقاني

استاديار

قم

290.

عليرضا

حق پيما

استاديار

خراسان رضوي

291.

سميه

حق طلبي

مربي

فارس

292.

غلامعلي

حقيقت

مربي

كرمان

293.

علي

حقيقي اصل

دانشيار

سمنان

294.

الهام

حكيمي

استاديار

خوزستان

295.

مهدي

حمزه لوئي

مربي

مركزي

296.

محمدصادق

حميدزاده

استاديار

مازندران

297.

داوود

حيدري

استاد

مركزي

298.

هايده

حيدري

دانشيار

چهارمحال و بختياري

299.

يدالله

حيدري

مدرس دانشگاه

هرمزگان

300.

مسعود

حيدري

دانشيار

اصفهان

301.

مهرانگيز

خادملو

مربي

مازندران

302.

مهدي

خاقاني اصفهاني

استاديار

تهران

303.

حسين

خالقي

استاديار

خراسان رضوي

304.

غلامرضا

خانكشي پور

مربي

گيلان

305.

محمدحسين

خان محمدي

استاديار

آذربايجان غربي

306.

عليرضا

خدابخشي

استاديار

مركزي

307.

مهدي

خدابنده

استاديار

همدان

308.

مرتضي

خدابين

دانشيار

البرز

309.

محمداسماعيل

خدادادي تيركلايي

استاديار

قم

310.

حسن

خدامي پور

استاد حوزه

كرمان

311.

عبدالحسين

خسروپناه

استادتمام

قم

312.

حسين

خسروي

دانشيار

سمنان

313.

صادق

خسروي شعار

استاديار

فارس

314.

مهدي

خطيبي

استاديار

قم

315.

محمدعلي

خليل زاده

دانشيار

خراسان رضوي

316.

مرضيه

خليلي

استاديار

فارس

317.

غلامعلي

خليليان

مربي

قم

318.

محمود

خليليان شلمزاري

استاديار

تهران

319.

غلامحسين

خمر

مربي

سيستان و بلوچستان

320.

محسن

خواجه امينيان

دانشيار

يزد

321.

قدير

خواجه پور

مربي

بوشهر

322.

كمال

خواجه پور بنادكي

استاد يار

يزد

323.

امير

خواص

دانشيار

قم

324.

عبداله

خورشيدي

استاديار

تهران

325.

عباس

خورشيدي

استادتمام

تهران

326.

محمد

خوشحال رودپشتي

استاديار

گيلان

327.

محمدرضا

خوش خلق پهلوياني

مربي

گيلان

328.

صادق

خوشخو

استاديار

خوزستان

329.

عبدالامير

خوشنويس

استادتمام

خراسان رضوي

330.

رضا

خيرالدين

دانشيار

تهران

331.

وحيد

دادمهر

دانشيار

تهران

332.

محمد

داريني

مربي

خراسان رضوي

333.

علي

دانش

مدرس

قم

334.

مريم

دانشي

مربي

خوزستان

335.

ميلاد

دانشي مسكوني

استاديار

كرمان

336.

سيدمحمدرضا

داودي

استاديار

اصفهان

337.

محمد

داوند

استاديار

كرمان

338.

محمد

درزي

استاديار

تهران

339.

حسن

درزيان رستمي

استاديار

تهران

340.

عابدين

درويش پور

استاديار

لرستان

341.

زين العابدين

درويشي

استاديار

آذربايجان غربي

342.

محمد

دري

مربي

فارس

343.

مجيد

دريايي

مربي

بوشهر

344.

اميرحسين

دستجاني فراهاني

استاديار

تهران

345.

محمد

دشتي

استاديار

قم

346.

مهدي

دشتي

دانشيار

تهران

347.

شهاب الدين

دميرچي

استاديار

مازندران

348.

علي

دنكوب

مدرس دانشگاه

گلستان

349.

پري

دوان علامه زاده

استاد حوزه

فارس

350.

مريم سادات

دوستي موسوي

مربي

خراسان رضوي

351.

محمدعلي

دهستاني

مربي

يزد

352.

ولي

دهقانپورهنزائي

مربي

يزد

353.

محمود

دهقاني

استاديار

قم

354.

حميد

دهقاني

استاديار

اصفهان

355.

قاسم

دهقاني اشكذري

استاديار

تهران

356.

حسين

دهنوي

استاد حوزه

قم

357.

سوفيا

ديوسالار مهاجر

مربي

مازندران

358.

سيداحمد

ذبيحي

استاديار

گيلان

359.

حسن

ذكي ديزجي

دانشيار

خوزستان

360.

بشير

ذوالعلي

استاديار

كرمان

361.

مهدي

ذوالفقاري

استاديار

گيلان

362.

محمد

ذوالفقاري

مدرس دانشگاه

گلستان

363.

علي

رادمهر

مربي

كرمان

364.

علي رضا

راستين مرام

مدعو

اصفهان

365.

علي رضا

راهبر

مربي

سيستان و بلوچستان

366.

حسام الدين

رباني

استاديار

تهران

367.

ولي

ربيعي

استاديار

زنجان

368.

رسول

رجب پور

استاديار

فارس

369.

جواد

رجبي

استاد حوزه

قم

370.

مجتبي

رحماندوست

دانشيار

تهران

371.

يعقوب

رحماني دامنجاني

استاد حوزه

آذربايجان شرقي

372.

محمد

رحماني قصبه

استاديار

قم

373.

محمدحسين

رحماني دوست

استاديار

خراسان رضوي

374.

وجيهه

رحمتي

استاديار

تهران

375.

عبدالله

رحيمي

استاديار

مركزي

376.

امين

رحيمي

دانشيار

مركزي

377.

مهدي

رحيمي

استاد حوزه

قم

378.

داود

رحيمي سجاسي

استاديار

تهران

379.

محمدكاظم

رحيمي نژاد

مربي

يزد

380.

محمد

رحيميان

استاديار

خوزستان

381.

هادي

رزاقي

استاديار

قم

382.

زهره

رزم آرا

دانشيار

سيستان و بلوچستان

383.

احسان

رزمجو مهين

استاد حوزه

تهران

384.

حسن

رزمخواه

مربي

خراسان رضوي

385.

سعيد

رسالتي

استاد حوزه

قم

386.

مهدي

رستگاري

استاديار

فارس

387.

سعيد

رستم بيگي

مدرس دانشگاه

ايلام

388.

محمدعلي

رستمي نژاد

دانشيار

خراسان جنوبي

389.

مهريار

رستمي نيا

استاد

ايلام

390.

مريم

رسول نژاد

مربي

قم

391.

محمدرضا

رشادي نژاد

دانشيار

اصفهان

392.

مريم

رشيدي

استاديار

اصفهان

393.

نوشين

رشيدي رنجبر

مدرس دانشگاه

كرمان

394.

عباسعلي

رضاپور

استاديار

خراسان جنوبي

395.

محمدرضا

رضازاده شيرازي

استاديار

كرمان

396.

هاجر

رضايت

استاد حوزه

قم

397.

عبدالباقي

رضايي

استاديار

گلستان

398.

سجاد

رضايي

استاديار

آذربايجان شرقي

399.

محمدرضا

رضايي

دانشيار

كرمان

400.

اسفنديار

رضايي

مربي

فارس

401.

محسن

رضايي صفت فومني

استاد حوزه

قم

402.

سعيد

رضائي

استاد حوزه

قم

403.

مرتضي

رضائي

استاديار

قم

404.

عبدالحميد

رضائي ركن آبادي

استاديار

خراسان رضوي

405.

علي

رضاييان

استادتمام

تهران

406.

سيدمجتبي

رضوي طوسي

دانشيار

تهران

407.

مهدي

رفعتي پناه مهرآبادي

استاديار

تهران

408.

عبدالكريم

رفيعي

استاد حوزه

قم

409.

محسن

رفيعي

استاديار

قم

410.

عصمت

رفيعي

استاديار

تهران

411.

منصور

رفيعي

مربي

اصفهان

412.

ناصر

رفيعي

دانشيار

قم

413.

سيدحسين

ركن الديني

استاديار

قم

414.

محمود

رمرودي

دانشيار

سيستان و بلوچستان

415.

ياسر

رمضانپور

استاديار

مازندران

416.

رضا

رمضان نرگسي

استاديار

قم

417.

نبي الله

رمضاني

استاديار

مازندران

418.

خسرو

رمضاني

استاديار

فارس

419.

روح اله

رمضاني

مربي

سمنان

420.

سيدهادي

رمضاني كريمي

مربي

خراسان رضوي

421.

سوده

رنجبر

مربي

كرمان

422.

محسن

رنجبران

دانشيار

تهران

423.

محمدعلي

رنج كشيده

مدرس دانشگاه

قم

424.

طاهره

رودباري لر

استاديار

كرمان

425.

سينا

روزبهاني

مدرس دانشگاه

كرمان

426.

ساسان

روشن

مربي

اصفهان

427.

مونا

روشن فر

مدرس دانشگاه

مركزي

428.

رضا

روشن فكر

استاديار

خراسان رضوي

429.

مجتبي

رهبر

استاد حوزه

قم

430.

گرشاسب

ريگي

دانشيار

چهارمحال و بختياري

431.

سيدمحمدحسين

رئيس زاده

مربي

قم

432.

رامين

زارع

استاديار

مركزي

433.

حسن

زارع

مربي

بوشهر

434.

احمد

زارع

استاديار

يزد

435.

حبيبه

زارع

استاديار

بوشهر

436.

كاظم

زارع

مربي

خراسان رضوي

437.

محمود

زارع

استاديار

يزد

438.

زهرا

زارع

مدرس حوزه و دانشگاه

يزد

439.

سيدمحمد

زارع

مدرس دانشگاه

يزد

440.

محمدمهدي

زارعي

استاديار

مازندران

441.

غلامعلي

زارعي

مدرس دانشگاه

بوشهر

442.

حسن

زارعي

استاديار

هرمزگان

443.

محمدحسن

زالي

مدرس دانشگاه

لرستان

444.

زهرا

زالي

مدرس دانشگاه

بوشهر

445.

مصطفي

زاهدي فر

دانشيار

اصفهان

446.

سيدمحمدهادي

زبرجد

استاديار

فارس

447.

فرزاد

زربخش

استاد يار

اردبيل

448.

طاهره

زرنگار

استاديار

تهران

449.

نير

زكي ديزجي

استاديار

آذربايجان شرقي

450.

عليرضا

زماني بهابادي

دانشيار

خراسان رضوي

451.

محمد

زماني زاده

مدرس دانشگاه

كرمان

452.

مهديه

زنگي آبادي زاده

مربي

كرمان

453.

علي محمد

زود

استاديار

تهران

454.

عليرضا

زينلي نژاد

استاديار

كرمان

455.

حميدرضا

سابقي

مربي

خراسان رضوي

456.

مهدي

ساجدي

استاديار

قم

457.

ابوالفضل

ساجدي

استادتمام

قم

458.

زينب

سازور

استاديار

تهران

459.

آرين

ساطعي

استاديار

گلستان

460.

محمود

سالاري

استاديار

خراسان رضوي

461.

ياسر

سالاري

استاديار

كرمان

462.

خداداد

سالاري

مربي

كرمان

463.

ژاله

سالاري

استاد حوزه

هرمزگان

464.

ابوالفضل

سامي

مربي

خراسان رضوي

465.

محمد

ساوري كتولي

مربي

گلستان

466.

محمد

سپهري

استادتمام

تهران

467.

رضا

سپهوند

دانشيار

لرستان

468.

مهدي

ستوديان

استاديار

خراسان رضوي

469.

مجيد

سجادي

مدرس دانشگاه

كرمان

470.

سيدمحمد

سجادي عطار

مربي

خراسان رضوي

471.

حسن

سجادي پور

استاديار

همدان

472.

سيدابراهيم

سجادي زاده

مدرس دانشگاه

گلستان

473.

نرگس

سرلك

دانشيار

قم

474.

حميدرضا

سروريان

دانشيار

قم

475.

جمال

سروش

استاديار

همدان

476.

فاطمه

سعدوند

استاديار

تهران

477.

احمد

سعيدي

دانشيار

قم

478.

حجت الله

سعيدي

دانشيار

اصفهان

479.

محبوبه

سعيدي خليل آبادي

استاديار

كرمان

480.

منصوره

سعيدي راد

مربي

قم

481.

سنجر

سلاجقه

دانشيار

كرمان

482.

سهيل

سلحشور

استاديار

اصفهان

483.

محمدعلي

سلحشور

استاديار

مازندران

484.

محمدجواد

سلمانپور

دانشيار

فارس

485.

حسن

سلماني تيله نويي

مربي

مازندران

486.

حسنعلي

سلمانيان

استاديار

گلستان

487.

اسما

سليماني

استاديار

كرمان

488.

حاتم

سليمي

مربي

كرمان

489.

جواد

سليماني اميري

دانشيار

قم

490.

معصومه

سميعي

مدرس دانشگاه

گلستان

491.

مسلم

سوهاني

استاديار

سمنان

492.

سيدخليل

سيدعليپور

استاديار

تهران

493.

سيدمهدي

سيدعليپور

مدرس دانشگاه

مازندران

494.

سيدمحسن

سيدموسوي

استاديار

خوزستان

495.

شهلا

شاكر درگاه

مدرس دانشگاه

بوشهر

496.

معصومه

شاكري

استاديار

زنجان

497.

ولي الله

شالي

استاديار

مازندران

498.

عليرضا

شانظري

استاديار

كهكيلويه و بويراحمد

499.

غفار

شاهدي

استاديار

مازندران

500.

سعيد

شاهرخي ساردو

مربي

كرمان

501.

اصغر

شاهرخي سارو

مدرس دانشگاه

كرمان

502.

رحمت

شايسته فرد

استاديار

چهارمحال و بختياري

503.

مهريار

شبابي

استاديار

تهران

504.

قاسم

شبان نيا

دانشيار

قم

505.

بهروز

شرافت

مربي

اصفهان

506.

سيدحسين

شرف الدين

استادتمام

قم

507.

جعفر

شريعتي

استاديار

فارس

508.

علي

شريعتي

مربي

مازندران

509.

علي

شريعتي مهر

مربي

خوزستان

510.

مريم

شريف پور

استاديار

تهران

511.

مسعود

شريفي

استاديار

تهران

512.

معصومه

شريفي

استاديار

قم

513.

محرم

شريفي

استاديار

آذربايجان شرقي

514.

حسن

شكراللهي

استاديار

مركزي

515.

سهيل

شكري

استاديار

گيلان

516.

محمدرضا

شكوهي

استاديار

خوزستان

517.

محمدعلي

شكوهيان راد

مدرس

قم

518.

علي

شمس

استاديار

مركزي

519.

مرتضي

شمس

استاديار

ايلام

520.

اعظم

شمس الديني

استاديار

كرمان

521.

شهباز

شمس الديني

مربي

چهارمحال و بختياري

522.

اعظم

شمس الديني فرد

استاديار

كرمان

523.

خسرو

شمسائي

مربي

فارس

524.

روح الله

شمسي

مدرس دانشگاه

بوشهر

525.

مهتاب

شورميج

استاديار

مازندران

526.

سيدجعفر

شهاب زاده

مدرس دانشگاه

قزوين

527.

زينب

شهابي نژاد

مربي

كرمان

528.

هادي

شهامت

استاديار

ايلام

529.

محمدحسن

شهركي

استاد حوزه

خراسان رضوي

530.

موسي

شهرياري

استاديار

خوزستان

531.

سيدمحسن

شيخ الاسلامي

استاديار

قم

532.

مهدي

شيخ موحد

استاديار

فارس

533.

ساره

شيخي

استاد حوزه

قزوين

534.

مجتبي

شيخي ده آبادي

استاد حوزه

يزد

535.

رضا

شيرازي

مدرس دانشگاه

گلستان

536.

فاطمه

شيرمحمد

استاديار

تهران

537.

محمد

شيرنيا

مدرس دانشگاه

تهران

538.

طيبه

صادقي

استاديار

كرمان

539.

احمد

صادقي

مربي

تهران

540.

محمد

صادقي سرچشمه

استاديار

يزد

541.

حسين

صالح زاده

دانشيار

تهران

542.

صادق

صالحي

دانشيار

مازندران

543.

محمد

صالحي

دانشيار

مازندران

544.

مرتضي

صالحي

مربي

قم

545.

كبري

صالحي

استاديار

فارس

546.

مرتضي

صانعي

استاديار

قم

547.

معين

صباحي گراغاني

استاديار

كرمان

548.

راضي

صحرائيان

استاديار

تهران

549.

غلامرضا

صداقتي

استاد حوزه

قم

550.

مهرداد

صدرنشين

مربي

فارس

551.

سادات

صرافي

ارشد

قم

552.

محمدرضا

صرفي

استاديار

كرمان

553.

زهرا

صرفي

استاديار

تهران

554.

زينب

صفايي

استاد حوزه

فارس

555.

اميد

صفرزاده

استاديار

تهران

556.

امين

صفرنژاد بروجني

مربي

چهارمحال و بختياري

557.

سيدعلي

صفوي

استاديار

تهران

558.

مهدي

صفي

استاديار

تهران

559.

سعيد

صفي شلمزاري

استاديار

چهارمحال و بختياري

560.

محمدرضا

صناعي

استاديار

اصفهان

561.

عليرضا

صنعت خواه

استاديار

كرمان

562.

ستار

صيدي

مربي

ايلام

563.

غلامرضا

ضابط پور كاري

استاديار

مازندران

564.

محمد

ضابطي پور

مربي

خراسان رضوي

565.

محمدعلي

ضروني

مربي

لرستان

566.

سيدمسعود

ضيايي

استاديار

سيستان و بلوچستان

567.

جعفر

طالبيان شريف

استاديار

خراسان رضوي

568.

شهرام

طالش عابديني

مربي

تهران

569.

محبوبه

طاهرخاني

استاديار

قزوين

570.

قدرت الله

طاهري

مربي

تهران

571.

ميررضا

طاهري اطاقسرا

استاديار

تهران

572.

محمدحسين

طاهري آكردي

دانشيار

قم

573.

محمدسعيد

طاهري موسوي

استاديار

قم

574.

بتول

طاهريان دهكردي

مربي

چهارمحال و بختياري

575.

سيدمحمدعلي

طباطبايي

دانشيار

خوزستان

576.

سيدحجت

طباطبايي

مربي

قم

577.

سيدهادي

طباطبايي نيا

مدرس دانشگاه

كرمان

578.

سيدعليرضا

طباطبائي

استاديار

تهران

579.

سيداسدالله

طبيب زاده

استاديار

تهران

580.

مرتضي

طبيبي

استاديار

اصفهان

581.

وحيده

طبيبي را

مربي

مركزي

582.

علي محمد

طرفداري

استاديار

تهران

583.

علي محمد

طزري

استاديار

خراسان رضوي

584.

حيدر

طوسيان شانديز

دانشيار

خراسان رضوي

585.

حسين

طوقاني

مدرس دانشگاه

قم

586.

زهرا

طهماسبي

استاد حوزه

فارس

587.

ناصر

طهماسبي پور

دانشيار

لرستان

588.

فاطمه

ظفرمند

مربي

بوشهر

589.

عليرضا

عابدي

استاديار

خراسان رضوي

590.

حسين

عابدي

استاديار

قزوين

591.

بهرام

عابدي

استادتمام

مركزي

592.

سيدحسن

عابديان

استاديار

قم

593.

امين رضا

عابدي نژاد

استاديار

قم

594.

ابوالفضل

عابديني

استاديار

تهران

595.

محمدرضا

عابديني

استاد حوزه

قم

596.

ابوالقاسم

عاصي مذنب

استاديار

يزد

597.

محمدحسن

عالم

استاديار

قم

598.

علي اكبر

عالميان

استاديار

قم

599.

ماشاءالله

عاليحسيني

مربي

بوشهر

600.

محمد

عبادتي

استاد حوزه

مازندران

601.

سيده زهرا

عبادي

مدرس دانشگاه

مازندران

602.

محمد

عباس آبادي

مربي

كرمان

603.

محمدحسين

عباسپورفرد

استادتمام

خراسان رضوي

604.

روح الله

عباس زاده

استاديار

قم

605.

طيبه

عباسي

مربي

خراسان رضوي

606.

محمود

عباسي

استاد

مركزي

607.

محمودرضا

عباسي

استاديار

تهران

608.

محسن

عباسي

مدرس دانشگاه

تهران

609.

عليرضا

عباسي

استاديار

قم

610.

زهره

عباسي پور

مربي

كرمان

611.

عليرضا

عبدالرحيمي

استاديار

اردبيل

612.

محمد (مرتضي)

عبداللهي

استاد حوزه

قم

613.

مهدي

عبداللهي

استاديار

تهران

614.

عليرضا

عبداللهي

دانشيار

اصفهان

615.

واحد

عبداللهيان

استاديار

تهران

616.

حسين

عبدالمحمدي

دانشيار

قم

617.

عليرضا

عبدپور

دانشيار

اردبيل

618.

بهروز

عبدلي

استاديار

مركزي

619.

فرزاد

عبدوس

مربي

سمنان

620.

هادي

عبدي

استاديار

ايلام

621.

عبدالرسول

عبوديت

استادتمام

قم

622.

محمدرضا

عجم

مربي

گلستان

623.

محمد

عدناني

استاديار

فارس

624.

مرتضي

عراقي

استاديار

خراسان جنوبي

625.

معصومه

عرب پور

مدرس دانشگاه

كرمان

626.

عباس

عرفاني فر

مربي

فارس

627.

حسين

عزيزي

مربي

كرمانشاه

628.

حسين

عزيزي

استاديار

اصفهان

629.

برزو

عزيزي

مدرس دانشگاه

مازندران

630.

منيره

عزيزي

دانشيار

ايلام

631.

آذر

عزيزي طهنه

مربي

كرمانشاه

632.

غلامعلي

عزيزي كيا

دانشيار

قم

633.

حامد

عزيزي نيا

مربي

كهكيلويه و بويراحمد

634.

حسن

عسكري

مربي

كرمان

635.

مهري

عسكري

استاديار

مركزي

636.

علي

عسكري

استاديار

مازندران

637.

جلال

عسكري

استاديار

اصفهان

638.

عبدالحسين

عسكري

استاديار

هرمزگان

639.

طيبه

عسكري جواران

استاديار

كرمان

640.

جواد

عسگري

دانشيار

اصفهان

641.

فاطمه

عسگري مورودي

استاد حوزه

البرز

642.

زهرا

عطايي

مدرس دانشگاه

چهارمحال و بختياري

643.

حامد

عطائي

مدرس دانشگاه

فارس

644.

جواد

علمائي

دانشيار

تهران

645.

فاطمه

علمي

مربي

كرمان

646.

ابوالفضل

علوي

مدرس دانشگاه

كرمان

647.

سيدعلي

علوي

دانشيار

تهران

648.

سيدروح الله

علوي زاده

مربي

يزد

649.

مجتبي

علوي فاضل

دانشيار

خوزستان

650.

مهدي

علي اكبري

مدرس دانشگاه

خراسان رضوي

651.

رضا

علي بخشي

استاد

كرمانشاه

652.

سيده كبري

علي پور

استاد حوزه

بوشهر

653.

راضيه

علي پور

استاد حوزه

كرمان

654.

شيرمحمد

علي پورعبدلي

استاديار

لرستان

655.

حسينعلي

عليخاني

دانشيار

البرز

656.

مجيد

عليخاني

استاديار

سيستان و بلوچستان

657.

حكمت

عليخاني مهرجردي

مربي

يزد

658.

بتول

عليزاده

مربي

خراسان رضوي

659.

ابوالفضل

عليزاده

مربي

قم

660.

غلام

عليزاده

مدرس دانشگاه

تهران

661.

صمد

علي محمدي

استاديار

كرمانشاه

662.

ولي

علي حسن زاده

استاد حوزه

تهران

663.

محمد

عوض پور

استاديار

بوشهر

664.

حسن

غفاري فر

استاديار

قم

665.

محمدمحسن

غفوريان

استاديار

تهران

666.

مصطفي

غفوريان نژاد

استاديار

خراسان رضوي

667.

محمد

غلامي

دانشيار

اصفهان

668.

محمد

غلامي

دانشيار

چهارمحال و بختياري

669.

عليرضا

غلامي

مربي

تهران

670.

سجاد

غلامي

مدرس دانشگاه

ايلام

671.

علي

غلامي

مربي

خراسان شمالي

672.

عبدالله

غلامي

استاديار

كرمانشاه

673.

حسين

غلامي بدرباني

استاد حوزه

قم

674.

سيداكبر

غلاميان

مربي

مازندران

675.

سيداحسان

غياثي

استاديار

خراسان جنوبي

676.

عليرضا

فارسي نژاد

استاديار

فارس

677.

داود

فاضل فلاورجاني

استاد حوزه

قزوين

678.

رضا

فاضلي

استاديار

تهران

679.

محسن

فاضلي نيا

استاد حوزه

قم

680.

محمد

فاكر

استادتمام

قم

681.

معصومه

فائزي نيا

استاد حوزه

تهران

682.

هادي

فتاحي

دانشيار

مركزي

683.

محمدحسين

فتاحيان

استاديار

چهارمحال و بختياري

684.

علي

فتح اللهي

دانشيار

لرستان

685.

حامد

فتحعلياني

استاديار

همدان

686.

محمود

فتحعلي

دانشيار

قم

687.

علي

فتحي آشتياني

استاد

تهران

688.

قربان

فتحي اقدم

استاديار

زنجان

689.

سعيد

فخاري

استاديار

مركزي

690.

محمدباقر

فخرزاد

استاديار

يزد

691.

احمد

فربهي

مدرس حوزه و دانشگاه

قم

692.

هادي

فرجام

استاديار

تهران

693.

پروين

فرج زاده

استاديار

چهارمحال و بختياري

694.

پري

فرجي

استاد حوزه

چهارمحال و بختياري

695.

علي اكبر

فرح زادي

دانشيار

تهران

696.

احمد

فرخي

استاد حوزه

قم

697.

محمدصادق

فرزام

مدرس دانشگاه

قم

698.

عقيل

فرزانه

استاديار

خراسان شمالي

699.

فاطمه

فرشيد

مربي

لرستان

700.

حميده

فروهرزاده

مربي

كرمان

701.

عباس

فضلي

استاديار

لرستان

702.

محمود

فضيلت

دانشيار

تهران

703.

حسين

فقيه

استاديار

بوشهر

704.

محمدرضا

فلاح

استاد حوزه

قم

705.

زين العابدين

فلاح

دانشيار

گلستان

706.

نجمه

فلسفي

مدرس دانشگاه

كرمان

707.

سيدمحمد

فهميده اكبريان

استاديار

خراسان رضوي

708.

ابوالحسن

فياض انوش

دانشيار

اصفهان

709.

مهدي

فياضي

استاد حوزه

قم

710.

زهرا

فيروزآبادي

استاد حوزه

تهران

711.

نعمت الله

فيروزي

استاديار

خراسان رضوي

712.

فاطمه

فيض

استاديار

تهران

713.

عباسعلي

قادري

استاديار

سيستان و بلوچستان

714.

هادي

قاسم پور

مدرس دانشگاه

خراسان رضوي

715.

سيدعلي

قاسم زاده

استاديار

قزوين

716.

علي محمد

قاسمي

استاديار

قم

717.

فاطمه

قاسمي

مربي

خراسان رضوي

718.

اميرحسين

قاسمي

مربي

خراسان جنوبي

719.

محمد

قاسمي

استاديار

تهران

720.

فرزاد

قاسمي گودرزي

مربي

لرستان

721.

مهدي

قاسمي نافچي

استاديار

چهارمحال و بختياري

722.

خديجه

قائدرحمتي

مربي

لرستان

723.

محمدرضا

قائدي

دانشيار

فارس

724.

زهرا

قديري

مربي

تهران

725.

حميده سادات

قديري

مربي

تهران

726.

اسدالله

قرائي

استاد حوزه

قم

727.

محمد

قرباني

استاديار

اصفهان

728.

محمدرضا

قلمبران

استاديار

تهران

729.

جواد

قلي پور

مدرس دانشگاه

قم

730.

يوسف

قويدل

دانشيار

تهران

731.

محمدهادي

قهاري كرماني

استاديار

كرمان

732.

محمود

قيوم زاده خرانقلي

استادتمام

مركزي

733.

محمدمهدي

كازروني

مربي

كرمان

734.

ايران

كاشاني زاده

مربي

خوزستان

735.

سيدروح الله

كاظمي

استاديار

گيلان

736.

روح الله

كاظمي

استاديار

قم

737.

زهرا

كاظمي چالشتري

مدرس حوزه و دانشگاه

چهارمحال و بختياري

738.

جمال

كاظمي اصل

مربي

خوزستان

739.

علي

كاوسي

مربي

گلستان

740.

اسماعيل

كاوسي

استادتمام

تهران

741.

زينب

كاوه

استاديار

تهران

742.

ميرزاعلي

كتابي

استاديار

قم

743.

علي اكبر

كجباف

استاد

اصفهان

744.

زهرا

كرژمي

استاد حوزه

تهران

745.

نعمت الله

كرم اللهي

دانشيار

قم

746.

اسلام

كرمي

استاديار

سمنان

747.

بهادر

كرمي

استاديار

كهكيلويه و بويراحمد

748.

قاسمعلي

كرمي

دانشيار

اصفهان

749.

حوا

كريم زاده

مربي

كرمان

750.

سيف الله

كريم قاسمي

مربي

تهران

751.

مصطفي

كريمي

استاديار

قم

752.

فاطمه

كريمي

استاديار

سمنان

753.

حاجي

كريمي

دانشيار

ايلام

754.

احسان

كريمي

استاديار

گلستان

755.

مجيد

كريمي عمله

استاديار

هرمزگان

756.

اشرف

كريمي نيك

استاديار

كرمان

757.

رضا

كشاورز

استاد حوزه

قزوين

758.

مرتضي

كشاورز

استاديار

فارس

759.

ابوالقاسم

كلاته عربي

مربي

خراسان رضوي

760.

عليرضا

كلانترمهرجردي

استاديار

تهران

761.

حميدرضا

كلانتري

استاديار

اصفهان

762.

حسين

كلانتري خليل آباد

استادتمام

البرز

763.

گيتي

كلائي

استاد حوزه

فارس

764.

محمدعلي

كمالي نهاد

استاديار

مركزي

765.

مجيد

كميجاني

استاديار

مركزي

766.

حسين

كوثري

مدرس دانشگاه

زنجان

767.

سهيلا

كوشا

استاديار

تهران

768.

امين

كوشكي

استاديار

خراسان رضوي

769.

محمدصادق

كوشكي

استاديار

تهران

770.

ليلا

كوشنده

مربي

آذربايجان شرقي

771.

مهدي

كهنوجي

استاديار

قم

772.

محمد

كهوند

استاد حوزه

قم

773.

داود

كياكجوري

دانشيار

مازندران

774.

محمدرضا

كيخا

دانشيار

سيستان و بلوچستان

775.

مجتبي

كيخاصابر

استاديار

سيستان و بلوچستان

776.

قاسم

كيخسروي

استاديار

تهران

777.

محمدتقي

گب محمدي

استاديار

يزد

778.

غلامرضا

گردان

مربي

لرستان

779.

مولود

گرمرودي ثابت

استاديار

خراسان رضوي

780.

فريدون

گروئي

استاد

تهران

781.

بهرام

گسيلي

استاديار

اردبيل

782.

سيدعلي جبار

گلباغي ماسوله

استاديار

گيلان

783.

شكوفه

گلخو

استاديار

تهران

784.

صادق

گلستاني

استاديار

مازندران

785.

جواد

گلي

مدرس دانشگاه

قم

786.

فروزان

گنجي

دانشيار

چهارمحال و بختياري

787.

محمدمهدي

گنجي

مربي

كرمان

788.

رضاحسين

گندم كار

دانشيار

قم

789.

محمد

لطفي

مربي

فارس

790.

صديقه

لطفي

دانشيار

مازندران

791.

محمدعلي

ليالي

استاديار

قم

792.

غلامرضا

متقي

استاديار

كرمان

793.

مهدي

مجد

مربي

خوزستان

794.

سيدمحمد

مجيدي

استاد حوزه

اصفهان

795.

عابد

مجيدي

مربي

مركزي

796.

حسن

مجيدي

دانشيار

خراسان رضوي

797.

سراج الدين

محبي

دانشيار

سيستان و بلوچستان

798.

محمدابراهيم

محرابي

مربي

مازندران

799.

الهام

محقق پور

استاديار

تهران

800.

فاطمه

محمدآبادي

استاديار

كرمان

801.

رسول

محمدجعفري

استاديار

تهران

802.

رسول

محمدرضائي

دانشيار

آذربايجان شرقي

803.

جواد

محمدنژاد

دانشيار

تهران

804.

محسن

محمدنيا احمدي

استاديار

خراسان جنوبي

805.

حميده

محمدي

استاد حوزه

قم

806.

مهين

محمدي

استاديار

مركزي

807.

بهزاد

محمدي

استاديار

خوزستان

808.

رضا

محمدي

استاديار

قم

809.

علي اكبر

محمدي

استاديار

قم

810.

سيدمحمدحسن

محمدي

استاديار

يزد

811.

مهين

محمدي

استاديار

مركزي

812.

ناصر

محمدي احمدآبادي

استاديار

يزد

813.

مهرداد

محمديان

استاديار

اردبيل

814.

علي اكبر

محمدي مهر

استاديار

گلستان

815.

مهدي

محمدي نژاد

استاديار

گلستان

816.

رضا

محمدي نيا

استاديار

تهران

817.

منوچهر

محمدي

دانشيار

تهران

818.

عبدالله

محمدي

استاديار

تهران

819.

مرضيه

محمودي

مدرس دانشگاه

كرمان

820.

سيدمحسن

محمودي

استاديار

تهران

821.

علي

محمودي راد

دانشيار

خوزستان

822.

محمد

محيط آرا

استاديار

قم

823.

شيوا

مداحيان

استاديار

كرمان

824.

سيدمحمدرضا

مدرسي

استاديار

قم

825.

سواد

مرادي

مدرس دانشگاه

اردبيل

826.

مهدي

مرادي

مربي

خراسان رضوي

827.

هاشم

مرادي كوچي

مدرس دانشگاه

فارس

828.

مهناز

مرادي ليفرجاني

مدرس دانشگاه

فارس

829.

زهره

مرتضوي

استاد حوزه

قم

830.

محمد

مرداني شهربابك

استادتمام

تهران

831.

رحمت الله

مرزوقي

استادتمام

فارس

832.

سيدمحمدرضا

مرندي

استاديار

تهران

833.

شمس الله

مريجي

استادتمام

قم

834.

عليرضا

مزيدي

استاديار

گلستان

835.

عاطفه

مزيناني

استاديار

سمنان

836.

سعيدرضا

مساح

استاديار

تهران

837.

حسين

مستعان زاده

استاديار

قم

838.

مهدي

مسجدي

مربي

تهران

839.

عصمت

مسعودي

استاديار

تهران

840.

محمدرضا

مشايخ

استاديار

تهران

841.

منصوره

مشايخي

مربي

كرمان

842.

عليرضا

مشرقي

دانشيار

يزد

843.

حبيب الله

مشهدي

دانشيار

سيستان و بلوچستان

844.

اسدالله

مصائبي

مدرس دانشگاه

زنجان

845.

علي

مصباح

دانشيار

قم

846.

مجتبي

مصباح

دانشيار

قم

847.

ولي الله

مصلي

مربي

زنجان

848.

سميه

مصلي نژاد

استاد حوزه

فارس

849.

علي اكبر

مطيع

دانشيار

تهران

850.

حسين

مطيع

استاديار

اصفهان

851.

حبيب

مظاهري

مربي

قم

852.

ابوذر

مظاهري مقدم

استاديار

قم

853.

حسين

مظفر

استاديار

تهران

854.

سيدمهدي

معافي مدني

استاديار

زنجان

855.

سيده خديجه

معافي مدني

استاديار

مازندران

856.

سيدابوالفتح

معزي

مربي

فارس

857.

هادي

معزي فر

مربي

خراسان جنوبي

858.

محمدياسر

معصومي

استاديار

مركزي

859.

اسد

معصومي اصل

دانشيار

كهكيلويه و بويراحمد

860.

مريم

معين اسلام

مربي

قم

861.

عليرضا

معيني

دانشيار

تهران

862.

محمدمهدي

مقدم

مربي

كرمان

863.

سهراب

مقدمي شهيداني

استاديار

قم

864.

شهريار

مقصودلو

استاديار

گلستان

865.

عزت

ملاابراهيمي

دانشيار

تهران

866.

امير

ملامحمدعلي

استاديار

قم

867.

فخرالسادات

ملك

مدرس دانشگاه

يزد

868.

محمدرضا

ملك ثابت

مربي

يزد

869.

محمد

ملك زاده

استاديار

قم

870.

فاطمه

ملكي

مدرس دانشگاه

كرمان

871.

مصطفي

ملكي

استاديار

ايلام

872.

حسن

ملكي

استادتمام

تهران

873.

عباس

ملكي

استاديار

البرز

874.

مهدي

ممتحن

استاديار

اصفهان

875.

ليدا

منتظرياني

مدرس دانشگاه

كرمانشاه

876.

محسن

منصوري

مربي

مازندران

877.

سيدمهدي

منصوري

استاديار

يزد

878.

سيدمحمدصادق

موحد

دانشيار

تهران

879.

مينا

موسوي

مربي

آذربايجان شرقي

880.

سيدمحمود

موسوي

استاد حوزه

گيلان

881.

منيره

موسوي

استاد حوزه

قزوين

882.

سيده فائزه

موسوي

استاد حوزه

فارس

883.

سيداسمعيل

موسوي

استاديار

بوشهر

884.

سيدعبدالله

موسوي

استاديار

خوزستان

885.

سيدعبدالحسين

موسوي الكاظمي

مربي

اصفهان

886.

سيده قدسيه

موسوي مشهدي

استاد حوزه

خراسان رضوي

887.

الهام سادات

موسوي مقدم

مدرس دانشگاه

كرمان

888.

سيدمحمدحسين

موسي كاظمي

استاديار

قم

889.

فردين

موسيوند

دانشيار

سمنان

890.

غلامرضا

مولائي منش

استاديار

تهران

891.

اصغر

مولوي نافچي

استاديار

خراسان رضوي

892.

ابوالحسن

مومن نژاد

استاديار

كهكيلويه و بويراحمد

893.

مهدي

مومني رق آبادي

استاديار

كرمان

894.

مهدي

مهدوي

استاديار

فارس

895.

سميه

مهدوي منش

استاد حوزه

قزوين

896.

رضا

مهدوي نژاد

دانشيار

اصفهان

897.

مهدي

مهدوي اطهر

استاديار

قم

898.

عليرضا

مهديخاني

استاديار

مركزي

899.

محمد

مهدي قلب

مربي

خوزستان

900.

رضا

مهكام

استاديار

قم

901.

سيدرضا

مؤدب

استادتمام

قم

902.

سعدي

مؤيدي

استاديار

فارس

903.

محمدرضا

مؤيدي

مدرس دانشگاه

مازندران

904.

سيده فاطمه

ميرآقاسي

مربي

تهران

905.

سيدعليرضا

ميرباقري

استاد

سمنان

906.

بي بي فاطمه

ميرجليلي

استاد

يزد

907.

سيدعلي

ميرداماد

استاديار

قم

908.

احسان

ميرزاحسيني

مربي

ايلام

909.

محمد

ميرزايي حيدري

دانشيار

اصفهان

910.

سمنبر

ميرزائي

استاديار

كرمان

911.

محمد

ميرزائي

استادتمام

كرمان

912.

مسعود

ميرزائي شهرابي

استاديار

خراسان رضوي

913.

مهدي

ميرشمسي

مربي

تهران

914.

محمدعلي

ميرعلي

استادتمام

قم

915.

محمود

ميرقاسمي

مربي

تهران

916.

سيدحسين

ميرمعزي

دانشيار

قم

917.

غلامحسين

ميكائيلو

استاديار

زنجان

918.

علي

ميناخاني

استاديار

زنجان

919.

اكبر

ميرسپاه

استاديار

قم

920.

معصومه

نادرنژاد

مربي

قم

921.

محمدمهدي

نادري

دانشيار

تهران

922.

كمال

نادري

استاديار

مركزي

923.

مصطفي

نادري

مربي

گلستان

924.

روح الله

نادعلي

استاديار

تهران

925.

هادي

ناصري

استاديار

فارس

926.

مسلم

ناصري وراعون

مدرس دانشگاه

يزد

927.

بهرام

ناطقي

استاد

تهران

928.

اشرف

نايب زاده

استاديار

قزوين

929.

فيروزه

نايبي

مربي

خوزستان

930.

ياسمن السادات

نبي پور

مربي

ايلام

931.

محمدعلي

نجارپور

استاديار

خوزستان

932.

عزيز

نجف پور آقابيگلو

استاديار

تهران

933.

مرتضي

نجفي

استاديار

قم

934.

الهام

نجفي

مربي

قم

935.

رمضان

نجفي وناشي

مدرس دانشگاه

قزوين

936.

سيدعلي

نريماني

مربي

اصفهان

937.

كرامت

نژادافضلي

دانشيار

كرمان

938.

احمدرضا

نصر

استاديار

اصفهان

939.

مرتضي

نصراللهي

استاديار

يزد

940.

عباس

نصرآبادي

مربي

خراسان رضوي

941.

بابك

نصرتي

دانشيار

سيستان و بلوچستان

942.

علي

نصيري

استادتمام

تهران

943.

عليرضا

نظام آبادي

استاديار

مركزي

944.

احسان

نظربيگي

مربي

ايلام

945.

حسن آقا

نظري

استادتمام

قم

946.

عباس

نظريان مادواني

دانشيار

تهران

947.

محسن

نظري موحد

استاديار

كرمانشاه

948.

سميرا

نظيف كار

استاديار

خراسان رضوي

949.

ميثم

نعمتي

استاديار

تهران

950.

سلمان

نقره كار

استاديار

تهران

951.

عبدالحميد

نقره كار

دانشيار

تهران

952.

حسين

نقوي

استاديار

قم

953.

سميه

نقوي

استاديار

كرمان

954.

مهدي

نقوي

استاديار

اصفهان

955.

محمد

نقيب زاده

استاديار

قم

956.

علي

نكونام

استاد حوزه

قم

957.

روح الله

نورالديني

استاديار

كرمان

958.

محمدعلي

نوروزيان

دانشيار

تهران

959.

محمدجواد

نوروزي

استادتمام

قم

960.

محمدهادي

نوري اسكندري

استاديار

سمنان

961.

محمود

نياد

استاديار

بوشهر

962.

محسن

نيازي

مربي

يزد

963.

مجيد

نيكان

استاد حوزه

اصفهان

964.

محمدحسين

نيك بين

مربي

كرمان

965.

منصور

نيك پناه

دانشيار

سيستان و بلوچستان

966.

مهدي

واحدي

استاديار

تهران

967.

محمد

وارعي

استاديار

كردستان

968.

حميد

والائي شريف

استاد يار

تهران

969.

فاطمه

وثوق

استاديار

كرمان

970.

قنبر

وثيق

مربي

مركزي

971.

حمزه علي

وحيدي منش

استاديار

قم

972.

سيده طيبه

وخشوزي

مربي

تهران

973.

مهدي

ورسه اي

استاديار

تهران

974.

محرم

وزيري مراديان

استاديار

كردستان

975.

محسن

وفامهر

استاد

تهران

976.

غلام رضا

هاشم زاده

دانشيار

تهران

977.

ريحانه سادات

هاشمي

استاديار

قم

978.

اردشير

هاشمي

مربي

لرستان

979.

بهمن

هاشمي

مربي

لرستان

980.

سيدسيف الله

هاشمي كروئي

استاديار

تهران

981.

سيده زهرا

هاشمي زاده

استاد حوزه

قم

982.

عباس

هاشمي زاده

استاديار

خراسان رضوي

983.

فرخ

هدايي

مربي

خوزستان

984.

محمدعلي

هرمزي زاده

مربي

تهران

985.

محمد

همتي

مربي

مركزي

986.

كبري

هواسي

مربي

ايلام

987.

اكبر

هوشياري

استاديار

كردستان

988.

صفدر

الهي راد

استاديار

قم

989.

ميثم

اليا

استاد حوزه

قم

990.

نبي الله

يارعلي

دانشيار

چهارمحال و بختياري

991.

جعفر

ياسمي

استاديار

ايلام

992.

حبيب الله

ياوري

مدرس دانشگاه

خراسان شمالي

993.

نبي اله

يداللهي سماكوش

مدرس دانشگاه

مازندران

994.

محمد

يزداني

استاديار

خراسان رضوي

995.

مهين

يزداني

مدرس دانشگاه

فارس

996.

علي

يزداني

مربي

خراسان شمالي

997.

حسن

يزداني

استاديار

فارس

998.

اقدس

يزدي

استاديار

قم

999.

نوشين

يساول

استاديار

تهران

1000.

حسن

يعقوبي

دانشيار

آذربايجان شرقي

1001.

عليرضا

يعقوبي

مدرس دانشگاه

قم

1002.

زينب

يغمور

مربي

كرمان

1003.

حسن

يگانه

دانشيار

گلستان

1004.

محسن

يوسفي

مربي

همدان

1005.

محمدجواد

ياوري

استاديار

قم

1006.

سيديدالله

يزدان پناه

استاد حوزه

قم

منبع خبر:
شهدای ایران
   تاریخ: ۱۲:۲۳ - ۰۵/۰۴/۱۴۰۱   بازدید: ۱۸